تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

موزه نجوم آستان قدس رضوی

astronomy_clipartهمانطور که می دانید معمولا گردشگران با ورود به هر شهری ، بازدید از موزه های آن شهر را در الویت قرار می دهند . گردشگران تور مشهد نیز بعد از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) ، قسمت قابل توجهی از وقت خود را به بازدید از موزه ها اختصاص می دهند . موزه های مشهد تنوع بسیاری دارند : از موزه های قرانی تا موزه تمبر و اسکناس و موزه گل و گیاه و … . با توجه به سلیقه شخصی و علاقمندی هایتان می توانید به این موزه ها مراجعه کنید و از بازدیدشان لذت ببرید . یکی از بهترین موزه های مشهد ، موزه نجوم آستان قدس رضوی ست .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه نجوم مشهد

 astronomy_clipart_1موزه نجوم آستان قدس رضوی در سال ۱۳۷۸ در طبقه دوم ساختمان مرکزی موزه آستان قدس رضوی در صحن کوثر با وسعت حدود ۴۵۰ متر مربع افتتاح گردید . موزه آستان یکی از مهم ترین دیدنی های مشهد  است و گنجینه نجوم آنرا پربارتر نموده است . این گنجینه دارای ۱۰ ویترین می باشد که ۷ ویترین آن به بخش نجوم اختصاص یافته است . اکثر اشیا این گنجینه از وقفیات مرحوم دکتر سید جلال الدین تهرانی (۱۳۶۶ خورشیدی- ۱۲۷۸قمری) است وی دارای دکترای نجوم ، عضو فرهنگسرای بین المللی تاریخ علوم ،  منجم رسد خانه سلطنتی بلژیک و عضو دائمی انجمن نجوم فرانسه بود و در فاصله سالهای ۱۳۳۰ تا ۱۳۴۲ خورشیدی دو دوره نیابت تولیت آستان قدس رضوی و استانداری خراسان را بر عهده داشت .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه نجوم آستان قدس رضوی

astronomy_clipart_2موزه نجوم مشهد مجموعه ای دیدنی از وسایل شخصی دکتر جلالی ست در واقع سید جلال تهرانی ، منزل ، اکثر اثاثیه ، وسایل نجوم ، ابزار اختر شناسی و کتابخانه غنی خود را با حدود ۳۸۰جلد نسخه خطی وقف آستان قدس رضوی نموده است . تعداد اندکی از وقفیات ایشان از خزانه مرکزی آستان قدس به این بخش منتقل شده است . از مجموعه بی نظیر وی می توان به انواع تلسکوپ(شکستی و انعکاسی ) کره (سماوی ، نجومی و جغرافیایی) ،  دوربین (چشمی ، اپرا) ، تئودلیت (سمت یاب) ، سکستانت و اکتانت ، کادران (وسیله اندازه گیری زاویه های عمودی) ، انواع مدل حرکت زمین ، وسایل نجوم دریایی ، چندین نمونه گونیا ، خط کش و پرگار(مورد استفاده در ساخت وسایل نجومی)،دستگاه مورس و زلزله اشاره کرد .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه نجوم آستان قدس رضوی

برچسب ها:

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما