تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی

موزه‌‌های مشهد مقدس از جمله مکان‌‌هایی دیدنی مشهد هستند که در آن‌ها تاریخ و گذشته انسان‌‌ها به تصویر کشیده شده است. از گذشته‌‌های دور همواره هدایا و نذوراتی از سوی زائران و عاشقان امام (علیه‌السلام) و همچنین امرا، سلاطین و سرداران مؤمن به بارگاه مقدس حضرت رضا (علیه‌السلام) تقدیم می‌شده که اغلب آن‌ها اشیایی نفیس و گرانبها بودند.

mashhad_muze (2)
موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی یکی از موزه های معروف مشهد میباشد که بازدید کنندها را به خود جذب میکند. موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی  ابتدا در ساختمانی با مساحت ۱۰۳۴ متر مربع آغاز به کار کرده و امروزه سه ساختمان با فضای نمایشی حدود ۷۸۷۵ متر مربع به آن اختصاص یافته که نشان‌گر توسعه‌ی هفت برابری به غیر از موزه‌ی جدیدالاحداث فرش است. تعداد اشیاء به نمایش در آمده نیز حدود ۲۶ برابر افزایش یافته است. این موزه‌ از هفده گنجینه تشکیل شده که در هر یک از آنها مجموعه‌ای از نفیس‌ترین و ماندگار‌ترین اشیاء تاریخی نگهداری می‌شود.
گنجینه‌ی قرآن و نفایس خطی، گنجینه‌ی هدایای مقام معظم رهبری، گنجینه‌ی تمبر و اسکناس، گنجینه‌ی تاریخ مشهد، گنجینه‌ی سکه و مدال، گنجینه‌ی صدف، حلزون و نرمتنان دریایی، گنجینه‌ی نجوم و ساعت، گنجینه‌ی سلاح، گنجینه‌ی هنرهای تجسمی، گنجینه‌ی ظروف چینی و بارفتن، موزه‌ی فرش و موزه‌ی مردم‌شناسی، مجموعه‌‌های ارزشمندی هستند که روزانه مورد بازدید زائران و علاقه‌مندان به آثار تاریخی قرار می‌گیرند.

mashhad_muze (1)
تنوع موضوعی گنجینه‌ها همواره موزه مرکزی را با خیل عظیم بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان روبه‌رو ساخته است. ساختمان موزه مرکزی در چهار طبقه نمایشگاه عظیمی از آثار نادر و گرانبهای هنرمندان به شمار می‌رود. طبقه زیرین این ساختمان با مساحت ۴۰۰ مترمربع به گنجینه تمبر و اسکناس، طبقه همکف با وسعت ۸۳۷ مترمربع به گنجینه تاریخ مشهد و گنجینه سکه و مدال، طبقه اول با وسعت ۹۷۰ متر مربع به گنجینه صدف، حلزون و نرم‌تنان دریایی و گنجینه هنرهای تجسمی و طبقه دوم با فضایی به گستردگی ۹۷۰ متر مربع به گنجینه نجوم و ساعت، گنجینه سلاح و گنجینه ظروف اختصاص یافته است. افزون بر این قابلیت‌ها، ساختمان گنجینه قرآن و نفایس نیز به دلیل وجود قرآن‌های نفیس، ارزشمند و بی‌نظیر به قلم ائمه‌اطهار(ع) ارادتمندان بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند تا چشم عاشقان ولایت را منور سازد. طبقه همکف ساختمان به محل نگهداری و نمایش گنجینه هدایای مقام معظم رهبری اختصاص یافته است. این اشیاء توسط شخصیت‌های داخلی و خارجی به ایشان هدیه شده است. بازدید از این مکان فرهنگی – هنری به همگان توصیه می‌شود.

برچسب ها: ,

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما