تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

مهم ترین موزه های مشهد

در سفر نوروزی مشهد ، می توانید ساعاتی از وقت خود را به بازدید از مهم ترین موزه های مشهد اختصاص دهید . تور مشهد تنها یک تور زیارتی نیست . سایر جاذبه های گردشگری مشهد نیز در صنعت گردشگری مشهد تاثیر گذار است . دیدنی های مشهد از مهم ترین جاذبه های این شهر هستند و در صدر آنها موزه های مشهد قرار دارند .  در زیر شما را برخی از این موزه ها آشنا می کنیم :

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

مشهد

1 – موزه بزرگ خراسان رضوی

از مهم ترین موزه های مشهد می توان به موزه بزرگ اشاره کرد . طراحان موزه بزرگ خراسان رضوی با الهام از نقشه و طرح بنای هارونیه و عمارت خورشید ساختمان موزه بزرگ خراسان رضوی را آغاز نمودند. سنگ بنای اولیه این موزه را شهرداری مشهد پی ریزی شده‌است. مکان این موزه در زمینی به وسعت ۴۹۰۰ متر مربع در بوستان کوهسنگی واقع شده و از پرو‍ژه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی است.اجرای این طرح در ۱۲ طبقه و زیر بنای تقریبی ۱۸۰۰۰ متر مربع در سال ۸۲ از سوی شهرداری مشهد به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی واگذار شد که در آن بخش‌های مختلفی از جمله فضاهای موزه‌ای متنوع، اتاق پژوهشگران، محل نمایش نمایش دائمی اشیاء، فضای اداری و… پیش بینی شده‌است.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه بزرگ خراسان رضوی

2 – موزه مرکزی آستان قدس رضوی

کسانی که برای زیارت به حرم امام رضا مشرف شده اند ، میدانند در حرم علی بن موسی‌الرضا غرفه ای برای نگهداری اشیای نفیس و گران بها  که در طی زمان توسط ارادتمندان به اهل بیت به امام رضا (ع) تقدیم گردیده ، ایجاد شده است . این مکان پس از آخرین تغییرات در سال ۱۳۷۸ شمسی افتتاح گردید. موزه جدید هم اکنون دارای یازده موزه با موضوعات مختلف است. طبقه همکف ساختمان به محل نگهداری و نمایش گنجینه هدایای علی خامنه‌ای اختصاص یافته‌است. این اشیاء توسط شخصیت‌های داخلی و خارجی به خامنه‌ای هدیه شده‌است.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه مرکزی آستان قدس رضوی

 

3  – موزه فردوسی مشهد

یکی از موزه های مشهد ، موزه فروسی ست . موزه فردوسی مشهد همزمان با بنیان آرامگاه فردوسی در بخشی از محوطه باغ برای چایخانه سنتی طراحی و سپس اجرا گردید. بعدها این بنا به موزه تغییر کاربری داد و در آن اشیاء مرتبط و آثار به دست آمده از توس و روزگار فردوسی برای بازدید فرهنگ دوستان به نمایش گذاشته شده‌است.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه فردوسی مشهد

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه فردوسی مشهد

4 – موزه حوضخانه هزاردستان مشهد

موزه حوضخانه هزاردستان  با وسعتی معادل ۳۵۰ متر مربع در اواسط راسته بازار جنت واقع گردیده و پیش از تغییر کاربری به حوضخانه بخشی از یک خانه مسکونی در محله قدیمی سراب قرار داشته‌است. هدف از ایجاد چنین فضای سنتی ارائه و بازشناخت فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به گردشگران داخلی و خارجی و زائران آرامگاه رضا است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه حوضخانه هزاردستان مشهد

5 – موزه آرامگاه نادری مشهد

موزه آرامگاه نادری مشهد در محل آرامگاه نادری در چهارراه شهدا مشهد واقع است. فضای وسیع سالن موزه دارای ویترین‌هایی است که در آن بیشتر اقلام جنگی و جنگاوری از عصر افشاریه و قاجار در معرض دید عموم قرار گرفته‌است.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

موزه آرامگاه نادری مشهد

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما