تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

فیروزه نیشابور

یکی از جذابترین قسمتهای هر سفری ، خرید سوغات برای دوستان و آشنایان است . در تور مشهد سوغات متنوعی پیش روی شماست و میتوانید برای هر سن و سالی ، سوغات مناسب را تهیه کنید . یکی از مهمترین آنها ، انگشتر فیروزه است . اما شاید برایتان جالب باشد با تارخچه فیروزه مشهد و اینکه این فیروزه از کجا تهیه می شود ، آشنا شوید . در اصل معروفترین فیروزه ، فیروزه نیشابور است که ارزش بسیار بالایی دارد .

فیروزه نیشابور

فیروزه نیشابور

شواهد تاریخی نشان می دهد که قدیمی ترین سنگ فیروزۀ جهان که به دست انسان تراشیده شده است از عمق ۵/۳ متری زمین در ۲۰ کیلومتری نیشابور کشف شده که برروی کمربند اسکلت انسانی ۵۵۰۰ ساله قرار داشته است . سنگ فیروزه نیشابور در دامنۀ جنوبی کوه بینالود واقع در ۵۳ کیلومتری شمال غربی شهر نیشابور قرار دارد . به ذخیرۀ قطعی معدن فیروزه نیشابور ۸۶۷۱ تن برآورده شده است که سالانه ۱۵ تن از آن استخراج می شود .

فیروزه نیشابور

فیروزه نیشابور

فیروزه ای که در معدن استخراج می شود دو قسم است که به اصطلاح محلی یکی را خاکی و دیگری را سنگی می گویند . فیروزۀ مرغوب آن است که ، رنگ آبی آسمانی دارد ولی نه رنگ آسمانی اطراف افقی بلکه رنگ آسمانی مخصوصاً سمت رأس همچنین فیروزه ای که قدری مایل به سبز باشد نیز قیمت زیادی دارد . نگین های فیروزه نیشابور را غالبا می توان بوسیله نقاط و رگه های سیاهی که در پشت نگین وجود دارد تشخیص داد . سنگ فیروزه ای که دارای رنگ بسیار روشن باشد (چغاله) ، به سنگ فیروزه ای که دارای رنگ کاملا طبیعی فیروزه ای باشد (طفول) و به سنگ فیروزه ای که دارای لکه و روی آن رگه های سیاه رنگ زیادی باشد فیروزه (شجری) گویند .

فیروزه نیشابور

فیروزه نیشابور

چگونه فیروزه اصل را تشخیص دهیم ؟

فیروزۀ خوب نباید نقاط سیاه و سفید داشته باشد لکن در اغلب فیروزه ها ، لکه های سفیدی وجود دارد که اکثر مردم نمی توانند آن را ببینند و فقط اهل خبره قادر به تشخیص آن هستند . فیروزه هنگامی که در رطوبت باشد جلای خاصّ خود را حفظ می کند و لذا بعضی از فروشندگان بی انصاف ، فیروزه ها را داخل کوزه های پر از ماسه مرطوب می گذارند و بعد از چند مدت در معرض فروش می گذارند و مشتری با دیدن رنگ زیبایی که فیروزه پیدا کرده آنرا خریداری می کند،لکن متأسّفانه بعد از چند روز ، آن جلا و درخشندگی از بین می رود .

فیروزه نیشابور

فیروزه نیشابور

چگونه فیروزه تقلبی را تشخیص دهیم ؟

بعضی از فروشندگان نیز فیروزه های نامرغوب را با روغن چرب می کنند ، اگرچه نخست آنرا جلا می دهد و رنگ آن بیشتر دوام پیدا می کند لکن روغن باعث مرگ فیروزه می شود و لذا  برای تشخیص فیروزه کم کیفیت ، خریدار باید اندکی آن را در مقابل آفتاب قرار دهد و اگر رنگ آن اندکی تغییر کرد ، این نشان دهنده تقلبی بودن رنگ آن است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

فیروزه نیشابور

برچسب ها:

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما