تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

فرهنگسرای بهشت در مشهد

یکی از دیدنی های مشهد ، بنای فرهنگسرای بهشت است . این ساختمان که از بناهای تاریخی مشهد است  چندین سال است که مورد توجه میراث فرهنگی قرار گرفته و بخوبی از آن نگهداری می شود . فرهنگسرای بهشت مشهد مربوط به دوره پهلوی اول است . این اثر در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۰۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران در مشهد به ثبت رسیده است . در تور مشهد می توانید از این بنا دیدن نمایید .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/
شکل ساختمان به صورت ساختمان مرکزی است که دو حیات داشته حیات پشتی ساختمان (در قسمت جنوبی ) حیات اندرونی بوده که مخصوص خانواده بوده و حیات بیرونی  (در قسمت شمالی ساختمان) که مخصوص مهمان ها و نگهداری اسب بودهدر قسمت درب ورودی حیات بیرونی اسطبلی و یک هشتی  و دو اتاق برای مهمان غریبه خانه  از ۱۲ الی ۱۳ اتاق تشکیل شده است . میراث فرهنگی اعلام کرده این ساختمان در سال ۱۳۱۰ ساخته شده ولی مردم محلی معتقدند که این بنا در سال ۱۳۰۶ ساخته شده معماری این بنا از معماری روسی استفاده شده ستون های بالکن  بین ۱۳۳۰ تا ۱۳۴۰ به بنا اضافه شده است . ر زمان مدرسه مستوفی بهار خواب را دیوار کرده به عنوان کلاس از آن استفاده می کرده است . در ساختمان ستون های بزرگی دیده می شود در واقع این ستون ها بخاری زغالی هستند که همچنان بر پا هستند که بین ۳ اتاق مشترک هستند . این بخاری دو درب دارند یکی مخصوص ریختن هیزم و دیگر مخصوص برداشتن خاکسترو در آخر از سال ۱۳۸۲ این ساختمان در اختیار فرهنگسرای بهشت قرار گرفت.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

بنای فرهنگسرای بهشت که از جاهای دیدنی مشهد است در حدود بیش از ۹۰  سال قدمت دارد . در ابتدا فرهنگسرای شهر بهشت  کل منطقه اطراف آن  (واقع در بلوار مدرس) در اختیار شخصی به نام آقای شالچی بوده که آن را قطعه بندی کرده و به فروش رسانیده است . هم اکنون خانه کنار فرهنگسرا (سمت چپ از طرف خیابان مدرس پلاک شاره یک ۱) متعلق به فرزند آقای شالچی است واین خانه همچنان بافت قدیمی خود را حفظ نموده است . سالها بعد از فروش زمین ها ساختمان فرهنگسرا را به شخصی به  نام مستوفی می فروشد  که اوهم آن ساختمان را به مدرسه ی ملی تبدیل می کند و نام آن را مدرسه ی ملی مستوفی قرار می دهد (در آن زمان مدارس غیر انتفاعی را مدرس ملی می خواندن)این مدرسه  نزدیک ۱۰ سال دایره بوده است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

بعد از بسته شدن مدرسه ، این مکان تبدیل به تالار عروسی می شود . آلبته بهتر است بگوییم خانه عروسی!!  به عنوان مثال اتاق مدیریت مرکز در آن زمان اتاق عقد بود و حتی گاهی در بهار خواب (همان تراس) عقد انجام می شد و بعد از برگذاری چندین عروسی  این ساختمان رها می شود  و شکل مخروبه به خود می گیرد . تا بعد از انقلاب که شهرداری در زمان تحویل زمین شهری به مردم این ساختمان را حیا کرده و به آن را تبدیل به کمیته رسیدگی به شکایات و اختلافات زمین شهری می کند . این ساختمان ۳ تا ۴ سال در اختیار این کمیته بوده بعد از پایان کار زمین شهری ساختمان به حال خود رها شده و به حالت مخروبه به خود می گیرددر سال ۱۳۷۱ که شواری شهر تشکیل می شود و این ساختمان اولین مرکز شورای شهر می شود . شورای شهر دیوار های بیرونی را تخریب کنده ولی به ترکیب آن دست نزده اند .
http://xn--pgbkfm8fnd.net/

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما