تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

مشهد شهر بزرگان و علمای دینی گرانقدر است که در ترویج دین مبین اسلام نقش بسزایی داشته اند . یکی از این بزرگان مشهد محمدعلی فاضل خراسانی است  . ملا محمد علی فاضل ، فرزند مولی عباسعلی فرزند شیخ حسن سودخروی سبزواری ، یکی از اساتید حوزه علمیه مشهد و از اکابر علمای اسلام در قرن ۱۴ ه‍ . ق به شمار می ‌رود . او در فقه و اصول و تفسیر و حکمت و فلسفه الهی اعم از حکمت مشاء و اشراق و حکمت متعالیه ، استاد مسلم بود . در علم کلام و آثار و اخبار وارد از ائمه شیعه در اصول عقاید ، تبحر داشت و در دوران طلبگی کتاب ‌های ادبی را تدریس می ‌نمود و از طبع شعر به هر دو زبان فارسی و عربی برخوردار بود . نیک محضر ، مهربان ، خندان و بسیار شجاع بودو سخنان شیرین و شیوایی می ‌گفت و در سیاست دخالت داشت و با علمایی که قوانین مشروطه را به تمام معنی اسلامی می ‌دانستند موافق نبود و یادآور می ‌شد که بعد از این ، مرتب روش حکومت ‌ها در اروپا و مغرب زمین تغییر خواهد یافت و ما باید مرتب قوانین اسلام را با توجیه و تأویل ، نسبت به مشروطه و حکومت ‌های دیگر منطبق سازیم .

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

معروف است مشروطه‌ چی ‌ها وقتی محمدعلی فاضل خراسانی را ترور نمودند ، با این که چند تیر به او اصابت کرده بود ، هیچ بیمناک نبود و این در حالی بود که سن او از هفتاد سال تجاوز می‌ کرد . وقتی او را روی تخته ‌ای گذاشتند تا به بیمارستان ببرند و مریدان در اطرافش جمع شده بودند و خون از بدنش می‌ رفت ، فریاد زده بود : بلند بگو لا اله الا الله . او در زمان آصف ‌الدوله شاهسون به کلات و درگز تبعید شده بود .محمدعلی فاضل خراسانی فلسفه و حکمت الهی و علوم ریاضی را از دو نفر از شاگردان نامی حکیم سبزواری ، یعنی آخوند ملا غلامسحین شیخ الاسلام و میرزا محمد سروقدی معروف به خادمباشی کشیک سوم آستان قدس رضوی ، آموخت و فقه و اصول را چندین سال در مشهد از محضر آقا شیخ حسنعلی تهرانی و آخوند ملا عبدالله کاشی استفاده نمود و به حد کمال رسید . به عراق سفر کرد و مدتی در نجف در مجلس درس حاج میرزا حبیب‌الله رشتی و دیگر بزرگان حضور یافت و بالاخره برای تکمیل تحصیلات خود در حد اعلی ، در سال ۱۲۹۸ در سامرا رحل اقامت افکند و چندین سال از درس میرزا محمد حسین شیرازی ، زعیم شیعه پس از شیخ انصاری ، بهره مند شد و مورد توجه میرزای بزرگ قرار گرفت و پس از پنج سال اقامت و اتمام تحصیلات خود ، به مشهد مراجعت نمود و تا آخر حیات پرثمر خود به تدریس علوم و معارف اسلامی اشتغال ورزید و در اواخر عمر تصدی امور محکمه شرع را نیز به عهده گرفت . حاج ملا هاشم صاحب منتخب ‌التواریخ و حاج ملا غلامحسین حکمی زرگر از شاگردان وی هستند .

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

 
حاجی فاضل روز ششم و به نقلی روز هفتم ربیع‌ الاخر ۱۳۴۲ ه‍ . ق در مشهد به رحمت حق واصل شد و در مقبره مرحوم آیت ‌الله خالصی ، واقع در حجره عقب صفه غربی دارالسیاده حرم امام رضا(ع) دفن گردید . از کتابهای حاج محمد علی فاضل خراسانی  ، شرح دعای عرفه با مقدمه استاد سید جلال‌الدین آشتیانی در شمار انتشارات بنیاد پژوهشهای اسلامی به چاپ رسیده است .

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

عالم ربانی محمدعلی فاضل خراسانی

برچسب ها: ,

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما