تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

روستای ایدلیک مشهد

در تور مشهد می توانید از طبیعت زیبای شرق ایران بهره مند شوید . این طبیعت بینظیر از تفریحات در مشهد  بشمار می آید . مردم مشهد و گردشگران این شهر نسبت به جاذبه های طبیعی مشهد علاقه و توجه زیادی نشان میدهند و تورهای مختلفی برای بهره مندی از این مواهب برگزار می شود که می توانید در آنها شرکت کنید و خاطرات زیبایی برای خود بیافرینید .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

روستای دیدنی ایدلیک مشهد

waterfall-clipart1-turkeythmb از جاذبه های گردشگری مشهد می توان به روستای ایدلیک مشهد اشاره کرد . روستای ایدلیک یکی از روستاهای بخش مرکزی کلات نادر می باشد که در کوهپایه های شمالی کوههای هزار مسجد(کپه داغ) واقع شده این روستا در ۱۸۰km شهرستان مشهد ، در شمال شرق قرار گرفته واز شهرستان کلات ۳۲km  و از مرز ترکمنستان در حدود ۱۲km فاصله دارد . در دو طرف مشرق و مغرب روستا تپه های بسیار مرتفع روستا را محاصره کرده اند و خانه های روستایی در دره ای که بین آنها قرار دارد و رودخانه نیز از آنجا عبور می کند بنا شده اند و این تپه ها در دو طرف زمین های کشاورزی دیم روستا واقع شده اند البته محصول اصلی این روستا برنج می باشد .  رودخانه ای که از روستای ایدلیک مشهد میگذرد از کوههای هزارمسجد سرچشمه میگیرد و پس از عبور از جنگل سیستان وارد ایدلیک شده و سپس از روستاهای سلطان آباد ، قاباخ و ارچنگان میگذرد و وارد خاک کشور ترکمنستان می شود . اگر به بالاتراز دارزو رودخانه رفته باشید به چشمه های اب گرم بر می خورید که نشانه ازاهک یا گچ می باشد روستای ایدلیک در قدیم به نام ابدلیک بوده که مفهوم ان ازاب فراوان بوده که به مرور زمان به ایدلیک تغییر نام یافت که به دلیل رویش فروان درختان ایده بوده است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

روستای دیدنی ایدلیک مشهد

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

روستای دیدنی ایدلیک مشهد

روستای ایدلیک این روستا با مناظر زیبایش یکی از دیدنی های مشهد است . اغلب ساکنین منطقه کلات نادر در طول تاریخ در چندین نوبت توسط پادشاهان و امرای مختلف ازنقاط مختلف کشور وحتی کشورهای دیگر به این منطقه کوچانده شده اند . مردمان ایده لو یکی از طوایف ایل افشار می باشد که در زمان شاه عباس صفوی به این روستا کوچانده شده اند واز همان هنگام تا به حال مشغول کشاورزی و دامداری می باشند . براساس اسناد و مدارک موجود قدمت این روستا را حدود  ۲۰۰ تا ۲۵۰ تخمین زده اند . ۱-سنگ قبرهایی که براساس آن تاریخ فوت فرد به ۱۷۰ سال پیش بر میگردد یعنی ۱۲۱۲ ونکته قابل توجه دیگر زبان عربی می باشد که براساس آن می توانیم بگوییم که زبان رایج خواندن و نوشتن مردم در آن زمان زبان عربی و قرآنی بوده است. ۲-مورد دوم اسناد قولنامه هایی هستند که براساس آن زمینهای افراد خریداری یا فروخته می شده که این قولنامه ها حدود ۱۵۰ سال یا بیشتر قدمت دارند.

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

روستای دیدنی ایدلیک مشهد

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما