تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

دروازه ارغونشاه

تاریخ مشهد برای عده زیادی مورد توجه است  و افراد مختلفی به دیدنی های مشهد که اکثرا آثار تاریخی هستند ، علاقه نشان می دهند . اختصاص دادن قسمتی از وقت خود در تور مشهد به بازدید از این امکان ، شما را به وجد خواهد آورد . بعضی از این اماکن ارزش طی کردن مسافتی و خارج شدن از شهر مشهد را دارد . یکی از این اماکن دربند ارغونشاه ست . دربند ارغونشاه در واقع از پلی آجری و همچنین برج‌های دیده بانی تشکیل شده است . این پل آجری دارای سه دهانه می‌باشد و در گذشته ورود و خروج افراد توسط برج دیده بانی قابل کنترل بوده‌است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

دروازه ارغونشاه

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

دروازه ارغونشاه

یکی از جاذبه های گردشگری مشهد ،  دربند کلات است . این دربند در تنگه‌ای است که ورودی اولیه به شهرستان کلات از این مکان انجام می‌گرفته‌ است البته به دروازه ارغونشاه نیز معروف می‌باشد . شهر کلات دارای دو در ورودی اصلی به نام دربند ارغونشاه و دیگری تونل ورودی اولیه شهر است که از سمت مشهد وارد کلات می‌شوند . دربند ارغونشاه پلی آجری و همچنین برج‌های دیده بانی در اطراف آن مستقر است . این پل آجری دارای سه دهانه می‌باشد و در گذشته ورود و خروج افراد توسط برج دیده بانی قابل کنترل بوده‌است .

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

دروازه ارغونشاه

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

دروازه ارغونشاه

مجدالسلام کرمانی ، در سفرنامه خود در باره این دروازه می‌نویسد: در تنگ‌ترین نقطه مدخل دره، در سی متر دورتر نبشته سنگی دیده می‌شود و پلی نیز با سه دهانه به پهنای۵/۲ و ۵/۳ و دازای ۲ متر وجود دارد . روی پل آشیانه‌های برای نگهبانان ساخته بودند و مردم به‌وسیله گذرنامه‌های حاکم و فرمانده سپاهیان از آنجا عبور می‌کردند. در قسمت راست دروازه و در سینه کوه کتیبه حجاری شده (کتیبه نادری)به دستور نادرشاه افشار وبه تاریخ ۱۱۵۵ هجری قمری و با خط نستعلیق و در۲۴ بیت و در ارتفای ۱۵ متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد. مضمون شعر در مدح خدا و پیامبر اسلام و نادرشاه است تا هرکس به شهر ورود می کند آن را بخواند.

دروازه ارغونشاه

دروازه ارغونشاه

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما