تور مشهد


تور مشهد همه روزه هوای زمینی و با قطار و قیمت های متنوع برای هر بودجه ای با ما تماس بگیرید

جنگلهای ارس مشهد

جنگلها علاوه بر نقش زیست محیطی در جذب گردشگر و افزایش زیبایی های طبیعی نقش فراوانی دارند و از بزرگترین مواهب الهی بشمار می آیند .  یکی از زیباترین مناظر طبیعی مشهد که از دیدنی های مشهد نیز هست ، منطقه جنگلی ارس است . منطقهٔ اُرس سیستان در شمال غرب مشهد واقع شده‌است.جنگلهای ارس مشهد  در رشته کوه هزار مسجد در راستای رشته‌کوه البرز قرار دارد. وسعت این منطقه ۹۲ هزار هکتار بوده‌است ولی به علت قطع بی رویه از درختان این جنگل اکنون به چهار هزار هکتار رسیده‌است. این منطقه دارای حیات وحش گوناگونی می‌باشد از جمله: پلنگ. گراز. خرس. عقاب. گرگ. خوک. نزدیک‌ترین روستا به این جنگل روستای لایین از توابع شهر کلات می‌باشد . ارتفاع بلندترین کوه این منطقه به نام هزارمسجد ۳۱۰۰ متر می‌باشد.

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد و منطقه حفاظت شده ارس سیستان پوشیده از درختان جنگلی ارس بوده و چشم اندازهای طبیعی، آبشارهای زیبا و منابع آبی فراوان آن یکی از بی نظیر ترین مناطق است. وسعت آن ۱۱۲۷۱۴ هکتار بوده و گونه های شاخص جانوری آن شامل پلنگ هزار مسجد،‌کل و بز وحشی، قوچ و میش اوریال، گراز، خوک، گرگ و پرندگانی چون کبک دری،کبک معمولی، تیهو، انواع سهره و انواع پرندگان شکاری و …. را دارا می باشد. در حال حاضر مدیریت و حفاظت از آن به عهده اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات نادری می باشد.

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

ارس سیستان از سال ۱۳۷۶ به منطقه شکار ممنوع اعلام گردید و در سال ۱۳۷۸ به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت . در حال حاضر به معرفی تعدادی از پستانداران در تعقیب ، کشتن و خوردن جانوران دیگر تخصص دارند . دندانهای نیش در این پستانداران کاملا رشد کرده و دندانهای آسیا برای دریدن گوشت مناسب است.جنگلهای ارس مشهد یک منطقه حفاظت شده با زیبایی های بی نظیر است .

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

برچسب ها: ,

تور مشهد مقدس را باما تجربه کنید

  • سعی ما بر این است که مشتری مدار باشیم چرا که هزینه تبلیغات گرانتر از مشتری مداری میباشد و مشتریان ثابت سرمایه ما هستند
  • حتی الامکان هتل هایی که کاملا روی آن تسلط داریم و مسافران از آنها راضی بودند را معرفی نمائیم.
  • برای راحتی مسافرینمان سرویس استقبال و بدرقه (ترانسفر)در تمامی تورهایمان را داریم .
  • تور مشهد را با قیمت مناسب ارائه نمائیم.
  • تجربه مان را حتماً به مسافرین محترم خواهیم گفت چه بسا با یک مقدار ناچیز بیشتر شما سرویس خیلی بهتری دریافت مینمائید.
  • پشتیبانی بدون وقفه به مسافرینمان تا بر گشت به منزل

سعادت سیر مجری مستقیم تور هوایی مشهد
و تور زمینی با قطار با شماره ثبت 399385
زیر نظر سازمان میراث فرهنگیلطفا به ما زنگ بزنید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم

خط تلفن ویژه دفتر تهران
43 67 44 53 ده خط
ساعات کاری ما 9صبح الی 6بعد ظهر
تماس خارج ساعات کاری
0935 749 7100 آقای والی نژاد
چنانچه در مورد مشهد و هتل های آن و یا ... سوال و یا نیاز به مشاوره دارید از ساعت 6بعدظهر الی 12 شب تماس بگیرید با موبایل بنده راهنمایی شما افتخار ماست 0935 749 7100  والی نژاد

نوشته های اخیر
دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه شما